Наши услуги
Різдвяні символи і традиції
05.01.15
Різдво – одне з найважливіших сімейних свят в Україні. Воно супроводжується гарними народними звичаями. Найголовніше у святкуванні Різдва – це, власне, вчасна та вірна підготовка з додержанням усіх відомих нам обрядів та використання символічних елементів декору.
Давайте разом згадаємо дуже важливі предмети, завдяки яким ми щорічно прикрашаємо нашу оселю і, водночас, пізнаємо їх історію та важливість.
Дзвіночки
За язичних часів гучний дзвін використовували для того, щоб вигнати з оселі злий дух. В наші дні дзвоном, який супроводжується співами, вітають народження Ісуса Христа.
Віночок Різдвяний
Справжній Різдвяний віночок має бути створений із гілочок вічнозеленого дерева та оздоблений 4-ма свічками, які запалюють за 4 тижні до Свята – по одній кожного тижня.
Різдвяні свічки
Світло – символ добра, і, так само, як і дзвоники, свічки використовувалися у язичників, як спосіб позбавлення оселі від злої темної сили. Сьогодні свічечки, запалені у Різдво, несуть звістку, що Ісус є Світло миру. До речі, прикрашене свічками райське деревце – пращур нашої теперішньої різдвяної ялинки.
Листівки до Різдва
Перша різдвяна листівка була створена вручну, намальована англійцем Хорслеєм у 1843 році. Невдовзі їх було зроблено близько 1000 екземплярів і успішно продано у Лондоні у той же рік.
У 1875 році американський видавець Луї Пранг зумів розповсюдити звістку про цей вид поздоровлень і тому постійно проводив конкурси на краще оформлення різдвяних листівок. Згодом, система поштових доставок вдосконалювалася, відправлення ставало більш доступним і це давало змогу людям розсилати свої вітання багатьом друзям на чудово оздоблених картинках-листівках.
Подарунки на Різдво
Це чудова традиція, яка свідчить про те, що робити дарунки – це робити добро, приносити радість, усмішку та приємні відчуття.
Прикрашена ялинка
Першими прикрасами для святкової ялинки були фрукти та справжні квіти. Згодом були додані горішки, всілякі солодощі, свічки. Ялинці було важко витримувати такий тягар, до того ж використання навантажених дерев разом із використанням свічок було ще й досить небезпечним. Тому з часом склодуви із Німеччини почали виготовляти легкі об`ємні форми для прикрашання різдвяної ялиночки.
Святковий Український стіл
Свята Вечеря припадає на 6 січня. Це щедра вечеря, але пісна. Перед тим, як готувати Святу Вечерю, треба: навести порядок у домі, помитися самому, очистити душу (сповідатися) та помиритися зі своїм ворогом. І тільки тоді готувати страви до святкового столу. Сідати за стіл можна після того, як перша зірка зійде на небі. ЇЇ поява сповіщає світові Велику новину – Син Божий народився!
Обов`язкові Різдвяні страви в Україні
Їх має бути 12, як і апостолів.
- Кутя з пшениці, із медом, горіхами та маком. Можна для основи також використовувати рис або ячмінь.
- Узвар – напій із сухофруктів
- Квасоля варена
- Голубці пісні – із пшона з грибами, з рису та моркви або інше
- Борщ пісний
- Риба смажена або заливна
- Асорті з різносолу
- Салат з буряку. Це може бути традиційна «шуба» або буряк з часником та сметаною
- Вареники з картоплею та грибами
- Капуста тушкована
- Пампушки з часником або хліб
- Яблука запечені із медом
Так, звичайно, деякі страви можна замінити (крім куті та узвару, бо вони є основою Різдвяного столу) на більш близькі Вашому смаку. Головне, щоб кількість страв дорівнювала 12, та всі вони були пісними.
Після закінчення трапези починаються колядки – щирі пісні із побажанням добра, достатку, здоров`я у кожну оселю.
Казкових Вам Різдва! Смачних страв та Любові!
А справжній теплий, комфортний та світлий будинок, який здатен приносити справжнє задоволення і затишок Ви можете побудувати з нами – компанією ТОВ «Оптима інвест».
Комментарии